Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Z wiekiem nasza skóra traci jędrność i napięcie, opada owal, pojawiają się zmarszczki. Procesy te negatywnie wpływają na wizerunek (dodają lat).

Za powstanie ww. zmian odpowiada utrata kwasu hialuronowego (cząsteczki odpowiedzialnej za utrzymanie właściwego poziomu nawilżenia) oraz warstwy tkanki tłuszczowej (która nadaje pulchność i odpowiednią sprężystość skórze).

W medycynie estetycznej usieciowany kwas hialuronowy jest stosowany do wypełniania zmarszczek, nadawania objętości, poprawy niedoskonałości skóry. Klinika Revital oferuje wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym – naszą siedzibą jest Łódź, lecz do skorzystania z oferty zapraszamy również osoby z okolicznych miejscowości.

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to naturalny składnik skóry odpowiedzialny za jej optymalne nawilżenie. Wykazuje silne właściwości wiązania wody, dlatego zapewnia jędrność i zapobiega nadmiernemu przesuszeniu skóry. W młodej, jędrnej skórze kwasu hialuronowego jest pod dostatkiem, jednak z wiekiem jego ilość maleje, co skutkuje pojawianiem się zmarszczek i utratą elastyczności. W medycynie estetycznej kwas hialuronowy jest wykorzystywany jako alternatywa dla operacji plastycznych – wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym pozwala spłycić bruzdy i wypełnić je w sposób mało inwazyjny. Decydując się na zabieg, można zapobiec utracie wody w skórze, a tym samym uzupełnić naturalne zasoby kwasu hialuronowego.

Cena zabiegu
1 ml – 799 zł

Jakie zmarszczki można wypełnić kwasem hialuronowym?

Klinika Revital Łódź oferuje wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym na obszarze całej twarzy. Przeprowadzane zabiegi obejmują przede wszystkim dolinę łez, linię brwi, okolice nosa, kąciki ust, poziome zmarszczki na czole, zmarszczki palacza i bruzdy nosowo-wargowe. Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej wykorzystywany jest również do wolumetrii, czyli modelowania konturów twarzy.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Choć kwas hialuronowy występuje naturalnie w skórze właściwej, nie każdy może się poddać zabiegowi wypełniania zmarszczek tym preparatem. Podczas konsultacji przeprowadzamy szczegółowy wywiad mający na celu kwalifikację do zabiegu i określenie efektów, jakie chce uzyskać pacjent.

Wskazania

 • wypełnianie bruzd nosowo-wargowych,
 • wypełnianie drobnych zmarszczek (tj. zmarszczki palacza, zmarszczki poprzeczne czoła, marionetki i inne),
 • wypełnianie doliny łez (dołków pod oczami),
 • wolumetria (nadawanie twarzy odpowiedniej objętości),
 • korekta brody i nosa.

Przeciwwskazania

 • ciąża i karmienie piersią,
 • choroby autoimmunologiczne (np. bielactwo, łuszczyca),
 • choroby nowotworowe,
 • niezagojone rany,
 • miejscowe stany zapalne (trądzik, opryszczka),
 • nadwrażliwość na składnik preparatu,
 • predyspozycje do powstawania keloidów (bliznowców),
 • nieunormowana cukrzyca,
 • przyjmowanie antykoagulantów i kortykosteroidów,
 • przewlekłe alergie.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym – przebieg zabiegu

 • Znieczulenie poddawanego zabiegowi obszaru skóry.
 • Następnie iniekcje preparatu w odpowiednie partie twarzy, na właściwą głębokość.
 • Rozmasowanie preparatu w celu równomiernego rozłożenia całości.

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym w Klinice Revital (Łódź) jest zabiegiem wykonywanym w znieczuleniu, który wymaga zastosowania iniekcji. Znieczulenie przy płytszych zmarszczkach podawane jest w formie kremu lub maści, natomiast przy głębszych bruzdach stosujemy znieczulenie przewodowe. Podczas zabiegu kwas hialuronowy wstrzykujemy w miejscu zmarszczek lub tuż obok nich. Czas trwania to ok. 30 minut. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i podrażniona – jest to zjawisko całkowicie naturalne, które powinno ustąpić po kilku godzinach lub dniach.

Zalecenia przed zabiegiem

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym nie wymaga specjalnego przygotowania, lecz należy pamiętać, by na tydzień przed zabiegiem unikać opalania, solarium i sauny, a w ciągu 24 godzin przed rozpoczęciem wypełniania nie spożywać alkoholu. Zalecane jest również odstawienie leków przeciwzakrzepowych i aspiryny na kilka dni przed zabiegiem. Do Kliniki przychodzimy bez makijażu – w innym razie trzeba będzie go zmyć na miejscu.

Zalecenia po zabiegu

Również po zabiegu należy unikać ekspozycji na słońce oraz wizyt w saunie i solarium. Niewskazane są duże wahania temperatur, nadmierna mimika twarzy i dotykanie miejsca objętego zabiegiem. Miejsce iniekcji należy utrzymywać w czystości, unikać mydła i stosować zalecone produkty nawilżające lub kojące. Obowiązkowo nakładaj też krem z wysokim filtrem (SPF 50). Aby wzmocnić efekt kwasu hialuronowego, zalecamy picie co najmniej 2 litrów wody dziennie.

Efekty i cena zabiegu w Łodzi

Bezpośrednio po zabiegu można zaobserwować efekty, które utrzymują się średnio 6-18 miesięcy. W ciągu tego czasu kwas hialuronowy zawarty w wypełniaczu ulega stopniowemu rozłożeniu i wchłonięciu. Niewątpliwą zaletą kwasu hialuronowego jest fakt, że pomimo resorpcji preparatu następuje widoczna poprawa i regeneracja skóry, w obszarze którego wykonywana była iniekcja. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym to zabieg wszechstronny, który może być stosowany na dowolnych partiach twarzy. Cena zależy od ilości zastosowanego preparatu – podany koszt dotyczy 1 ml kwasu hialuronowego.

Jak często powtarzać zabieg?

Kwas hialuronowy daje efekty długotrwałe, lecz nie permanentne – składnik ten stopniowo ulega wchłanianiu. Aby utrzymać oczekiwany rezultat, należy okresowo powtarzać zabieg – średnio po 6-18 miesiącach lub wtedy, gdy zauważymy, że efekt przestał się utrzymywać. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji, głębokości zmarszczek i pożądanych efektów wizualnych. Istotną rolę odgrywa również prowadzony styl życia, dlatego dla utrzymania pozytywnych rezultatów pamiętaj o zdrowej diecie, nawadnianiu organizmu i prawidłowej pielęgnacji.

Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami i przyjdź na konsultację w Łodzi! Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym w Klinice Revital oferujemy zarówno kobietom, jak i mężczyznom.