Lifting powiek Łódź

Delikatna skóra powiek wraz z wiekiem ulega zwiotczeniu. Nadmiar skóry i tłuszczu w tej okolicy sprawia, że powieki stają się cięższe, oczy zmęczone, a cała twarz – postarzała. Czy da się walczyć z upływającym czasem? Stopniowa utrata elastyczności skóry jest nieunikniona, jednak opadające powieki to coś więcej niż tylko kwestia estetyki. Opadające powieki zawężają także pole widzenia oraz mogą powodować trudności w noszeniu okularów. Nic dziwnego, że lifting powiek to jeden z najpopularniejszych zabiegów chirurgicznych w obrębie twarzy. Na czym polega i kto może zdecydować się na ten zabieg?

Lifting powiek: co to za zabieg?

Lifting powiek, czyli inaczej blepharoplastyka (plastyka powiek górnych lub dolnych) to zabieg chirurgiczny polegający na wycięciu nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej w wybranych obszarach wokół oczu. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym przez chirurga, który wykonuje serię niewielkich nacięć. W przypadku powieki górnej obejmuje on nacięcie w zmarszczce naturalnej, w przypadku powiek dolnych nacięcie wykonywane jest poniżej brzegu rzęsowego. Nacięcia zaszywane są przy użyciu bardzo cienkich szwów, co zapewnia niemal niewidoczne blizny. W efekcie następuje poszerzenie pola widzenia oraz odmłodzenie wyglądu okolicy oka – nic więc dziwnego, że na ten zabieg decydują się przede wszystkim kobiety, choć nie brakuje również panów zainteresowanych liftingiem powiek.

Plastyka powiek Łódź: co warto wiedzieć przed zabiegiem?

Jeśli interesuje Cię plastyka powiek, Łódź to najlepszy wybór. Nasza klinika wykonuje profesjonalny lifting powiek; a Łódź to teren naszego działania, choć wśród naszych klientek i klientów można znaleźć także osoby spoza tego regionu. Wskazania do zabiegu plastyki powiek to m.in. uczucie ciężkości powiek, starzenie się okolic oczu, zwiotczenie skóry wokół oczu, ale również ograniczenie pola widzenia. Zazwyczaj nadmiar wiotkiej skóry powieki górnej i dolnej obserwuje się po upływie 40. roku życia, choć mogą one również pojawić się wcześniej. W takiej sytuacji najlepszym wyborem będzie plastyka powiek. Łódź zaprasza wszystkie osoby zainteresowane zabiegiem na konsultację, podczas której omówimy dokładnie proces przygotowania do zabiegu, sam zabieg oraz zalecenia pozabiegowe.

Lifting powiek w Łodzi: najważniejsze przeciwwskazania

Lifting powiek jest zabiegiem chirurgicznym, dlatego wcześniej należy wykonać wszystkie niezbędne badania (m.in.morfologię, oznaczenie grupy krwi i czasu krzepnięcia oraz poziomu glukozy we krwi) oraz przejść konsultację lekarską, by wykluczyć wszystkie przeciwwskazania. Do najważniejszych zaliczamy:

  • niewydolność krążeniową;
  • nieuregulowaną cukrzycę;
  • nieuregulowane ciśnienie tętnicze;
  • niedokrwistość;
  • choroby nowotworowe;
  • infekcje skórne;
  • choroby autoimmunologiczne i endokrynologiczne;
  • ciążę i karmienie piersią.

Podczas badania lekarz podejmuje decyzję, czy zabieg może być wykonany oraz określa jego zakres. Wyjaśnia także, na czym polega plastyka powiek górnych. Łódź może skorzystać z usług najlepszych chirurgów medycyny estetycznej.

Plastyka powiek dolnych, plastyka powiek górnych: Łódź zaprasza!

Interesuje Cię zabieg na powieki górne lub plastyka powiek dolnych? Łódź i Klinika Revital to najlepszy wybór! Nasz zespół to doświadczeni profesjonaliści i profesjonalistki, dlatego wszystkie zabiegi są przeprowadzane na najwyższym poziomie – w tym również plastyka powiek górnych. Łódź może liczyć nie tylko na wysoką jakość, ale i atrakcyjne ceny. Szczegółowy wywiad oraz konsultacja lekarska przed zabiegiem minimalizują ryzyko wystąpienia niepożądanych skutków ubocznych. Dbamy także o naszych pacjentów i pacjentki, którzy przeszli lifting powiek. Łódź zaprasza wszystkie osoby zainteresowane poprawą swojego komfortu widzenia i wyglądu okolic oczu – podczas konsultacji przedstawimy efekty oraz pomożemy w wyborze najlepszego zakresu zabiegu.

Lifting powiek: jak wygląda zabieg?

Jeśli czeka Cię lifting powiek górnych lub plastyka powiek dolnych, Łódź działa na podstawie najnowocześniejszych procedur i standardów. Przed zabiegiem zapraszamy na konsultację lekarską, podczas której poznasz wszystkie szczegóły związane z liftingiem powiek górnych i dolnych. Skórę w okolicach oczu znieczulamy miejscowo, a następnie chirurg przystępuje do wykonywania nacięć. Zabieg kończy się założeniem szwów i opatrunku. Dlatego że wykonujemy go w warunkach ambulatoryjnych, możesz od razu wrócić do domu (najlepiej z osobą towarzyszącą). Po zabiegu zaleca się unikanie wysiłku fizycznego przez ok. tydzień oraz zależnie od zaleceń lekarza – stosowanie opatrunków i leków przeciwbólowych.

Jak przygotować się do liftingu powiek?

Planując lifting powiek, należy ściśle przestrzegać zaleceń lekarza. Przed zabiegiem należy zaprzestać palenia papierosów i spożywania alkoholu, a przed samym liftingiem nie powinno się zażywać leków zawierających kwas acetylosalicylowy (np. Aspiryny) oraz preparatów z witaminą E. W dniu zabiegu należy wziąć prysznic i umyć włosy, zdjąć biżuterię oraz nie wykonywać żadnego makijażu. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zalecamy kontakt z lekarzem, by rozwiać wszystkie wątpliwości.