Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna jest skuteczną metodą walki z nadmierną, lokalną otyłością. Miejscami najczęściej poddawanymi zabiegowi są obszary oporne na odchudzanie tj. podbródek, okolice: kolan, ramion, pośladków, brzucha, boczków.


Na czym polega zabieg?

Lipoliza iniekcyjna to zabieg, w którym wprowadza się podskórnie (w obszary zlokalizowanej tkanki tłuszczowej) preparat o działaniu lipolitycznym (niszczącym komórki tłuszczowe). Zabieg ten jest bezpieczny oraz mało inwazyjny.

Lipoliza iniekcyjna jest metodą doskonale radzącą sobie z kształtowaniem sylwetki, oraz mniejszaniem lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej.


Wskazania

  • podwójny podbródek
  • lokalnie zlokalizowana tkanka tłuszczowa w okolicy kolan, pach,
  • bryczesy
  • tłuszczaki
  • ginekomastia
  • okolice brzucha, pośladków

Efektywność zabiegu

Po serii kilku zabiegów można zaobserwować utratę ok 4-5 cm.

W zależności od ilości nagromadzonej tkanki tłuszczowej zaleca się serię:
2-3 zabiegów w przypadku niewielkie ilości tkanki tłuszczowej,
4-8 zabiegów w przypadku zbitej, grubej tkanki tłuszczowej.


Przebieg zabiegu

Zabieg trwa około 30 minut. Polega na wprowadzeniu podskórnie (do warstwy tkanki tłuszczowej) preparatu za pomocą serii zastrzyków wykonywanych igłą bądź kaniulą. Substancje zawarte w preparacie powodują rozpad komórek tłuszczowych. W obszarze poddawanym zabiegowi powstaje lekki stan zapalny (skóra jest zaczerwieniona, opuchnięta i tkliwa). W skutek podania preparatu lipolitycznego dochodzi do pęknięcia adipocytów (komórek tłuszczowych) i uwolnienia ich zawartości do krwioobiegu. Uwolnione trójglicerydy są następnie metabolizowane przez wątrobę i wydalane z organizmu.


Wskazania pozabiegowe

W miejscu liposukcji iniekcyjnej często pojawia się opuchlizna, świąd i zaczerwienienie. Objawy te samoistnie ustępują po kilku dniach (w celu zmniejszenia dolegliwości można zażyć leki antyhistaminowe i środki przeciwbólowe).

W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów zaleca się wykonywanie po zabiegu drenażu limfatycznego oraz stosowanie diety niskotłuszczowej.

Cena zabiegu
1 zabieg – Od 250 zł do 400 zł