Mezoterapia twarzy

Mezoterapia twarzy

Mezoterapia igłowa polega na podawaniu różnych substancji aktywnych do naszej skóry. Dzięki temu jesteśmy w stanie stymulować aktywność fibroblastów, kolagenogenezę oraz odwrócić procesy degradacji elastyny. W preparatach najczęściej używany jest kwas hialuronowy oraz aminokwasy, witaminy, peptydy. Dostarczone składniki pobudzają naturalne procesy regeneracji skóry. Dzięki temu odzyskuje ona nawilżenie oraz napięcie, a metabolizm komórkowy zostaje poprawiony, co przyczynia się do stymulacji fibroblastów, produkcji kolagenu oraz elastyny. Mikrokrążenie zostaje przyśpieszone oraz dochodzi do odżywienia i ujędrnia skóry.

Mezoterapia igłowa twarzy w Łodzi – dla kogo?

Jeśli szukasz skutecznego sposobu na redukcję pierwszych objawów starzenia, zmarszczek i przebarwień, mezoterapia igłowa twarzy to zabieg dla Ciebie! Łódź jest siedzibą Kliniki Revital, w której specjalizujemy się w zabiegach medycyny estetycznej, takich jak mezoterapia twarzy. Zabieg ten jest zalecany również osobom, które chcą głęboko nawilżyć skórę oraz poprawić jej elastyczność, koloryt i ogólną kondycję. Mezoterapia igłowa twarzy redukuje efekt szarej, zmęczonej cery, oraz przywraca jej jędrność, witalność i blask. Jest to nie tylko zabieg anti-aging, lecz również sposób na redukcję blizn potrądzikowych czy odżywienie przesuszonej skóry, dlatego polecamy go wszystkim osobom dorosłym.


Ceny zabiegu
Dermaheal HRS - 350 zł
Cytocare 532 - 350 zł
Strechcare - 299 zł
Pink Glow - 299 zł
Viscoderm 1.6 - 400 zł
Neauvia Hydrodeluxe - 550 zł
Aquashine BR - 550 zł
Restylane skinbooster Vital - 550 zł
CG Styler 600 - 700 zł

Mezoterapia twarzyjest dla Ciebie, jeśli chcesz:

 • przeciwdziałać oznakom starzenia,
 • zredukować drobne zmarszczki,
 • odżywić i nawilżyć skórę,
 • nadać cerze blask,
 • uelastycznić skórę twarzy,
 • wyrównać koloryt skóry,
 • zmniejszyć widoczność przebarwień i blizn potrądzikowych.

Wskazania i przeciwwskazania do mezoterapii twarzy

Jak każdy zabieg medycyny estetycznej, również mezoterapia twarzy ma kilka przeciwwskazań. Łódź jest lokalizacją, w której przed przystąpieniem do zabiegu przeprowadzamy konsultację, która jest równocześnie kwalifikacją do mezoterapii. Pacjentkom i pacjentom, u których występują przeciwwskazania do przeprowadzenia mezoterapii, możemy zaproponować alternatywne zabiegi lub zalecić ponowną konsultację po ustąpieniu dolegliwości (np. opryszczki czy stanu zapalnego).

Wskazania

 • Drobne mimiczne zmarszczki
 • Zmęczona i wiotka skóra
 • Skóra pozbawiona blasku i jędrności
 • Skóra wymagająca nawilżenia oraz odżywienia

Przeciwwskazania

 • Opryszczka
 • Ciąża
 • Karmienie piersią
 • Choroby nowotworowe
 • Miejscowe stany zapalne
 • Ostre bakteryjne, miejscowe choroby skóry
 • Cukrzyca
 • Alergie na stosowany składnik
 • Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych

Jak przebiega mezoterapia igłowa twarzy?

Podczas zabiegu mezoterapii igłowej wykorzystujemy preparaty zawierające kwas hialuronowy lub połączenie kwasu hialuronowego z innymi składnikami, np. witaminami, solami nieorganicznymi, gliceryną czy kofeiną. Każdy preparat jest dobierany do potrzeb skóry, tak aby zapewnić jej jak najlepsze odżywienie. Dlatego zabieg poprzedzany jest konsultacją, która pozwoli nam na dobranie odpowiedniego preparatu.

Mezoterapia igłowa twarzy polega na wykorzystaniu cienkiej igły, którą wykonujemy nakłucia w powierzchownych warstwach skóry. Podczas zabiegu do komórek wstrzykiwany jest wcześniej dobrany preparat – dzięki mikronakłuciom dochodzi do stymulowania naturalnych procesów naprawczych zachodzących w skórze, a zawarte w preparacie składniki przedostają się w głąb skóry znacznie lepiej niż krem czy maska. Zabieg nie jest szczególnie bolesny, jednak osoby wyjątkowo wrażliwe na ból mogą skorzystać ze znieczulenia w postaci kremu, który nakładamy na twarz ok. pół godziny przed rozpoczęciem mezoterapii. Zabieg trwa 30-60 minut, a na zakończenie zabezpieczamy skórę kremem z filtrem UV.

Zalecenia przed mezoterapią

Mezoterapia twarzy w Łodzi jest zabiegiem, który nie wymaga specjalnego przygotowania. Należy jedynie pamiętać, by na około 7 dni przed planowaną mezoterapią unikać kąpieli słonecznych oraz korzystania z solarium i sauny. Zalecamy też unikanie depilacji, woskowania i peelingów. Dzień przed zabiegiem nie należy również spożywać alkoholu.

Zalecenia po mezoterapii

Przez kilka dni po zabiegu unikaj wystawiania twarzy na słońce i nie korzystaj w tym czasie z solarium i sauny. Bezwzględnie stosuj kremy z filtrem UV i pamiętaj o regularnym nawilżaniu twarzy. Dbaj też o optymalne nawodnienie organizmu i pij dużo niegazowanej wody mineralnej. Mezoterapię można przeprowadzić o każdej porze roku, lecz jeśli masz szczególnie wrażliwą skórę twarzy, zalecamy okres jesienno-zimowy, kiedy skóra jest mniej narażona na podrażnienia słoneczne.

Mezoterapia igłowa twarzy – efekty i skutki uboczne

Mezoterapia igłowa twarzy daje efekty zauważalne niemal od razu – skóra jest gładsza, lepiej ukrwiona, nawilżona i bardziej elastyczna. Najlepsze efekty są jednak zauważalne po 2-4 zabiegach, a dla ich podtrzymania konieczne jest okresowe powtarzanie mezoterapii i wykonywanie zabiegów przypominających. Przyjmuje się, że efekty mezoterapii igłowej twarzy są widoczne przez 3-6 miesięcy po serii zabiegów. Istotny dla utrzymania pozytywnych efektów jest jednak styl życia – brak odpowiedniego nawodnienia, niezdrowa dieta, brak snu, stres czy używki mogą skrócić efekty terapii. Jeśli chodzi o skutki uboczne, mezoterapia igłowa twarzy może powodować delikatne zaczerwienienie lub niewielkie siniaki – znikają one jednak po kilku dniach.

Jak często powtarzać mezoterapię twarzy?

Częstotliwość zabiegów zawsze dopasowujemy do kondycji skóry i oczekiwanych efektów, dlatego nie da się jednoznacznie określić, jak często powinna być przeprowadzana mezoterapia igłowa twarzy. Cena również zależy od kilku czynników, takich jak zastosowane preparaty czy liczba zabiegów w serii. Mezoterapia twarzy wykonywana jest zazwyczaj w odstępach co 7, 14 lub 28 dni. W Klinice Revital, której siedzibą jest Łódź, wykonujemy również inne zabiegi z zakresu mezoterapii, takie jak mezoterapia skóry głowy i mezoterapia okolicy oczu.