Wolumetria twarzy

Wolumetria twarzy Łódź

Upływu czasu nie da się zatrzymać – prędzej czy później wszystkich nas czeka zmiana owalu twarzy spowodowana utratą elastyczności skóry. Wraz z biegiem lat zmienia się nasza skóra, tkanka tłuszczowa i kostna, a twarz nabiera innego – niekoniecznie pożądanego – kształtu. Możesz pogodzić się z tym naturalnym procesem lub… zdecydować się na specjalistyczny zabieg! Wolumetria twarzy to prosty i zarazem skuteczny sposób na wypełnienie i modelowanie twarzy – w efekcie zyskujesz odmłodzoną, jędrną i naturalnie wyglądającą skórę. Sprawdź, co możemy Ci zaoferować i na czym polega profesjonalna wolumetria twarzy – Łódź zaprasza!

Na czym polega wolumetria twarzy?

Wolumetria twarzyto nieinwazyjny zabieg polegający na wypełnieniu i modelowaniu (zazwyczaj za pomocą kwasu hialuronowego) tych obszarów twarzy, które straciły elastyczność i objętość. Preparat podaje się o wiele głębiej niż w przypadku punktowego stosowania kwasu hialuronowego, dzięki czemu efekt utrzymuje się dużo dłużej – nawet do dwóch lat. Gęsty kwas hialuronowy sprawia, że tkanki miękkie zyskują większą objętość, a co za tym idzie – cała twarz wygląda lepiej, a skóra sprawia wrażenie elastyczniejszej. Sam zabieg jest bezpieczny i krótki, a na życzenie pacjentów wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Jakie obszary może wymodelować wolumetria twarzy? Podbródek, żuchwę, szyję, skronie, policzki oraz powierzchnię twarzy. Wolumetria twarzy u mężczyzn to zwykle zarysowanie konturu żuchwy i podkreślenie kości policzkowych.

Wolumetria twarzy u mężczyzn i kobiet: dlaczego warto?

Zastanawiasz się, czy wolumetria twarzy to zabieg dla Ciebie? Wskazania do zabiegu to przede wszystkim:

  • zwiotczenie skóry twarzy;
  • zmiana objętości policzków, żuchwy, podbródka;
  • opadające policzki;
  • wyraźnie zarysowana dolina łez;
  • widoczne bruzdy nosowo-wargowe oraz głębsze zmarszczki;
  • niepożądana zmiana konturów twarzy.

W każdym z powyższych przypadków dobrym wyborem będzie wolumetria twarzy. Łódź oferuje ten zabieg w najlepszej klinice. Dzięki naszej pomocy wygładzisz zmarszczki i bruzdy, podkreślisz kości policzkowe, wypełnisz zapadnięte obszary twarzy, wymodelujesz jej kontur oraz pożegnasz cienie pod oczami. Wszystko to umożliwia wolumetria twarzy: podbródek, żuchwa i policzki mogą wyglądać tak, jak sobie tego zażyczysz!

Nie tylko dla pań: wolumetria twarzy u mężczyzn

W naszej klinice również panowie mogą zadbać o siebie! Wolumetria twarzy u mężczyzn to coraz popularniejszy zabieg pozwalający osiągnąć pożądany wygląd twarzy oraz cofnąć widoczne oznaki upływającego czasu. Panowie zwykle decydują się na uzupełnienie ubytków tkanek i podkreślenie naturalnych konturów twarzy przez zarysowanie żuchwy i kości policzkowych. Za pomocą wolumetrii można także walczyć z utratą jędrności skóry oraz zmarszczkami. Wolumetria pozwala także zredukować dziecięcy wygląd twarzy na rzecz maskulinizacji podkreślającej brodę i żuchwę. Jeśli zastanawiasz się nad zabiegiem medycyny estetycznej i zależy Ci na bezpiecznej metodzie bez skutków ubocznych, zapraszamy do kontaktu – przedstawimy nasze nieinwazyjne metody dla pań i panów.

Wolumetria twarzy – przeciwwskazania do zabiegu

Choć kwas hialuronowy i metody jego podawania oraz modelowania są bardzo dobrze znane, a w przypadku tej metody skutki uboczne (zasinienia, krwiaki, długo utrzymujący się obrzęk) nie pojawiają się, nie każdy może skorzystać z tego zabiegu. Przeciwwskazaniem jest przede wszystkim ciąża oraz okres karmienia piersią, ale również uczulenie na kwas hialuronowy, aktywne infekcje czy choroby autoimmunologiczne. Dlatego przed wykonaniem zabiegu wolumetrii twarzywszyscy nasi pacjenci przechodzą konsultację z lekarzem, który przeprowadza szczegółowy wywiad oraz udziela wszystkich niezbędnych informacji. Warto wspomnieć, że kwas hialuronowy jest obecnie najpowszechniej stosowanym preparatem w medycynie estetycznej, a po okresie działania jest całkowicie wchłaniany przez organizm i bezpieczny dla zdrowia – nasze ciała nie traktują go jako ciało obce. Nie musisz obawiać się ani preparatu, ani zabiegu!