Wypełnianie doliny łez

Wypełnianie doliny łez

Z biegiem lat w okolicy oczodołu następuje proces zaniku podskórnej tkanki tłuszczowej oraz utrata pierwotnej jędrności skóry. Na skutek tych procesów dochodzi do powstania w okolicy oczu zagłębień, które mogą dawać efekt smutnej, zmęczonej twarzy.

W celu wypełnienia nieestetycznych dołków pod oczami (tzw. doliny łez) stosuje się preparaty na bazie kwasu hialuronowego. Substancja ta jest cząsteczką naturalnie występującą w organizmie człowieka. Ma właściwości higroskopijne, dlatego też stanowi rezerwuar wody dla skóry. Kwas hialuronowy jest odpowiedzialny również za stymulację organizmu do produkcji kolagenu. W procesie starzenia ilość kwasu hialuronowego maleje i w konsekwencji nasza skóra ulega zwiotczeniu, a także utracie jędrności. Wstrzykując podskórnie kwas hialuronowy, dostarczamy organizmowi brakującej substancji i spowalniamy proces starzenia się skóry, a nawet go odwracamy.

Klinika Revital oferuje profesjonalne wypełnianie doliny łez. Łódź jest siedzibą naszej placówki, a ofertę kierujemy do kobiet i mężczyzn w każdym wieku, chcących

poprawić wygląd twarzy i pozbyć się nieestetycznych dołków pod oczami.

Cena zabiegu
1 zabieg – 900 zł

Łódź, wypełnianie doliny łez – przebieg zabiegu

Po dokładnej konsultacji z lekarzem następuje określenie możliwych efektów zabiegu i wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań. Po konsultacji lekarz podaje kwas hialuronowy w miejsce zagłębienia pod okiem tzw. doliny łez. Wprowadzenie kwasu hialuronowego za pomocą kaniuli umożliwia równomierne rozmieszczenie preparatu, a także zmniejsza możliwość powstawania ewentualnych krwiaków. W zależności od wielkości zmian pod oczami podaje się od 0,2ml do 0,5ml na stronę. Po skończeniu procedury lekarz rozmasowuje preparat i nadaje mu odpowiednią formę. Wypełnianie doliny łez kwasem hialuronowym odbywa się w znieczuleniu miejscowym, które jest podawane w formie kremu. Dzięki temu zabieg jest nie tylko mało inwazyjny, ale też całkowicie bezbolesny.

Preparatami, które stosujemy w terapii doliny łez, są:

 • Restylane
 • Emervel
 • Neauvia

Zalecenia przed zabiegiem

Wypełnianie doliny łez nie wymaga specjalnego przygotowania – zalecamy jedynie rezygnację z opalania, solarium i sauny na tydzień przed zabiegiem oraz odstawienie alkoholu na dobę przed wizytą. Kwas hialuronowy może wchodzić w interakcje z niektórymi lekami, dlatego na kilka dni przed należy również odstawić leki przeciwzakrzepowe i aspirynę. Do Kliniki Revital przychodzimy bez makijażu (w innym razie poprosimy Cię o zmycie go na miejscu).

Zalecenia po zabiegu

Po wypełnieniu doliny łez przez jakiś czas unikaj ekspozycji na słońce oraz wizyt w saunie i solarium. Niewskazane są duże wahania temperatur oraz dotykanie miejsc objętych zabiegiem. Unikaj również mycia twarzy mydłem i dbaj o odpowiednią pielęgnację, stosując produkty nawilżające lub kojące oraz krem z wysokim filtrem. Aby wzmocnić efekt kwasu hialuronowego, zalecamy picie co najmniej dwóch litrów wody dziennie.

Wypełnianie doliny łez w Łodzi – efekty zabiegu

Wypełnianie doliny łez kwasem hialuronowym daje natychmiastowe efekty, sprawiając, że skóra wygląda na młodszą i bardziej wypoczętą. Kwas hialuronowy nie tylko wypełnia dołki pod oczami, lecz również nawilża i ujędrnia skórę oraz zmniejsza zasinienie. Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się drobne siniaki, które powinny ustąpić w ciągu kilku dni.

Ostateczny efekt wypełniania doliny łez uzyskujemy po okresie 3-4 tygodni. Po tym czasie sugeruje się wizytę kontrolną u lekarza w celu ustalenia, czy efekty zabiegu są satysfakcjonujące, czy zaleca się zabieg dodatkowy.

Kwas hialuronowy utrzymuje się w okolicach oczodołu 1- 1,5 roku. Po tym czasie dobrze jest poddać się zabiegowi przypominającemu.

Efekty zabiegu:

 • ujędrnienie i wypełnienie skóry pod oczami,
 • nawilżenie skóry,
 • wygładzenie zmarszczek,
 • redukcja cieni pod oczami,
 • uzyskanie efektu wypoczętego spojrzenia,
 • odmłodzenie okolic oczu.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Dolina łez powstaje wskutek zwiotczenia skóry i mięśni pod oczami, zaniku tkanki tłuszczowej lub predyspozycji genetycznych. Jest to defekt estetyczny, który dodaje lat i sprawia, że twarz wygląda na zmęczoną. Choć kwas hialuronowy jest składnikiem naszej skóry, nie każdy może się poddać zabiegowi, dlatego procedurę można rozpocząć dopiero po przejściu kwalifikacji.

Wskazania

 • zagłębienie skórne pod oczami,
 • zwiotczała skóra okolicy oczu,
 • zanik tkanki tłuszczowej pod oczami,
 • brak jędrności skóry,
 • efekt zmęczonej twarzy.

Przeciwwskazania

 • niektóre choroby autoimmunologiczne,
 • skłonność do tworzenia blizn przerostowych,
 • obecność na skórze ognisk zakażonych bakteriami,
 • aktywna infekcja wirusem opryszczki,
 • ciąża lub karmienie piersią,
 • przebyte wcześniej zabiegi z wypełniaczami trwałymi w tym samym obszarze,
 • przyjmowanie leków zaburzających krzepliwość krwi,
 • choroby nowotworowe.

Ile kosztuje wypełnianie doliny łez?

Wypełnianie doliny łez to zabieg, którego cena jest z góry ustalona – w tym przypadku nie stosujemy przelicznika w postaci kwoty za 1 ml kwasu hialuronowego. Aktualny koszt zabiegu znajdziesz w naszym cenniku po prawej stronie. Klinika Revital Łódź oferuje nie tylko wypełnianie doliny łez, lecz również inne zabiegi z zastosowaniem kwasu hialuronowego, takie jak wypełnianie zmarszczek w okolicach nosa i kącików ust, poziomych zmarszczek na czole, zmarszczek palacza czy bruzd nosowo-wargowych. Oferujemy też wolumetrię, czyli modelowanie konturu twarzy za pomocą kwasu hialuronowego.

Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami i uzyskaj szczegółowe wyjaśnienia. Wypełnianie dolny łez kwasem hialuronowym w Klinice Revital to skuteczny sposób na poprawę wyglądu i zwiększenie pewności siebie. Zapraszamy!