Wypełnianie doliny łez

Z biegiem lat w okolicy oczodołu następuje proces zaniku podskórnej tkanki tłuszczowej oraz utrata pierwotnej jędrności skóry. Na skutek tych procesów dochodzi do powstania w okolicy oczu zagłębień, które mogą dawać efekt smutnej, zmęczonej twarzy.

W celu wypełnienia nieestetycznych dołków pod oczami (tzw. doliny łez) stosuje się preparaty na bazie kwasu hialuronowego. Substanca ta jest cząsteczką naturalnie występującą w organizmie człowieka. Ma właściwości higroskopijne, dlatego też stanowi rezerwuar wody dla skóry. Kwas hialuronowy jest odpowiedzialny rónież za stymulację organizmu do produkcji kolagenu. W procesie starzenia ilość kwasu hialuronowego maleje i w konsekwencji nasza skóra ulega zwiotczeniu, a także utracie wiotkości. Wstrzykując poskórnie kwas hialuronowy dostarczamy organizmowi brakującej subsytancji i spowalniamy proces starzenia się skóry, a nawet go odwracamy.


Przebieg zabiegu

Po dokładnej konsultacji z lekarzem następuje określenie możliwych efektów zabiegu i wykluczenie ewnetualnych przeciwwskazań. Po konsultacji lekarz podaje kwas hialuronowy w miejsce zagłębienia pod okiem tzw. doliny łez. Wprowadzenie kwasu hialuronowego za pomocą kaniuli umożliwia równomierne rozmieszczenie preapratu, a także zmniejsza możliwość powstawania ewntualnych krwiaków. W zależności od wielkości zmian pod oczami podaje się od 0,2ml do 0,5ml na stronę. Po skończeniu procedury lekarz rozmasowuje preparat i nadaje mu odpowiednią formę.

Praparatami, które stosujemy w terapii doliny łez są:

  • Restylane
  • Emervel
  • Neauvia

Ostateczny efekt wypełniania doliny łez uzyskujemy po okresie 3-4 tygodni.

Po tym czasie sugeruje się wizytę kontrolną u lekarza w celu ustalenia czy efekty zabiegu są satysfakcjonujące czy zaleca się zabieg dodatkowy.

Kwas hialuronowy utrzymuje się w okolicach oczodołu 1- 1,5 roku. Po tym czasie dobrze jest poddać się zabiegowi przypominającemu.


Przeciwwskazania

  • niektóre choroby autoimmunologiczne
  • skłonność do tworzenia blizn przerostowych
  • obecność na skórze ognisk zakażonych bakteriami
  • aktywna infekcja wirusem opryszczki
  • ciąża lub karmienie piersią
  • przebyte wcześniej zabiegi z wypełniaczami trwałymi w tym samym obszarze
Cena zabiegu
1 zabieg – 900 zł