Osocze bogatopłytkowe

„Wampirzy lifting” czyli mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

Najbardziej popularny wśród gwiazd w Polsce i za granicą zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Podbił serca pacjentów ze względu na swoją naturalność i spektakularne efekty pozabiegowe.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym jest bardzo skutecznym zabiegiem regeneracyjnym, który polega na iniekcji preparatu (osocza pozyskanego z krwi pacjenta) w skórę.

Głównym celem zabiegu jest wygładzenie zmarszczek, napięcie skóry. Zabieg ten jest alternatywą dla osób, które chcą poprawić jakość skóry, a za razem zachować naturalny wygląd.


Przebieg zabiegu

Bezpośrednio przed zabiegiem skóra pacjenta zostaje znieczulona, w celu zminimalizowania dyskomfortu spowodowanego iniekcjami. Następnie od pacjenta zostaje pobrana odpowiednia ilość krwi, która zostaje odwirowana. Na skutek wirowania dochodzi do wytrącenia warstwy osocza bogatopłytkowego, które zostaje wykorzystane w zabiegu.

Zabieg tzw. wampirzego liftingu trwa około 1-1,5 h.


Czym różni się mezoterapia osoczem od zwykłej mezoterapii?

Jest to zabieg stymulujący i regeneracyjny. Jego zdolności przebudowy skóry są znacznie większe niż w tradycyjnych preparatach. Składnikiem o tak dużym znaczeniu w osoczu są czynniki wzrostu (czyli peptydy, które pobudzają komórki skóry do podziału i są niezbędne do odnowy skóry).


Wskazania do osocza bogatopłytkowego

Zabieg ten jest skierowany dla wszystkich którzy chcą:

  • odnowić skórę
  • poprawić jej jędrność
  • zmniejszyć zmarszczki
  • zminimalizować wypadanie włosów, zagęścić je
  • doskonale sprawdza się również po zabiegach z zakresu medycyny estetycznej (tj. frakcja, dermapen) – przyspiesza gojenie i potęguje efekt zabiegu
  • dedykowany jest również osobom, które uczulone są na wiele preparatów (nie niesie ryzyka alergii)

Po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest delikatnie zaczerwieniona. Następnego dnia skóra wygląda normalnie. Występują jedynie ślady po wkuciu igły (które można zamaskować makijażem).

Efekt osocza utrzymuje się około 6-12 miesięcy.

Cena zabiegu
Twarz – 600 zł
Twarz + szyja – 849 zł
Twarz + dekolt – 849 zł
Twarz + szyja + dekolt – 999 zł
Skóra głowy – 499 zł
Szyja – 400 zł