Laserowe usuwanie przebarwień CPL

Laserowe usuwanie przebarwień CPL

Przebarwienia to zmiany pigmentacyjne występujące na skórze związane z nadmiernym gromadzeniem barwnika w obrębie skóry. W zależności od ilości i ich umiejscowienia mogą dodawać nam uroku bądź lat. Przyczyny przebarwień związane są często z nadmierną ekspozycją na słońce, mechanicznymi uszkodzeniami, zmianami hormonalnymi, stosowanymi lekami.

W zależności od umiejscowienia przebarwień możemy podzielić je na 3 typy:

– naskórkowe (zlokalizowane w obrębie naskórka),

– skórno-naskórkowe (zlokalizowane na granicy naskórka i skóry właściwej),

– skórne (zlokalizowane w skórze właściwej).

Jedną z najlepszych metod terapii przebarwień naskórkowych (szczególnie o dużym zagęszczeniu) stanowi zabieg kalibrowanym światłem pulsacyjnym (CPL). Klinika Revital oferuje laserowe usuwanie przebarwień wiązką CPL. Naszą siedzibą jest Łódź, a ofertę kierujemy do wszystkich pacjentów zmagających się z niechcianymi przebarwieniami, będącymi skutkiem trądziku, leków czy słońca.

Na czym polega laserowe usuwanie przebarwień CPL?

CPL (Calibrated Pulsed Light) to udoskonalona wersja IPLa (Intense Pulsed Light) cechująca się dużo większą intensywnością i lepszymi rezultatami pozabiegowymi. Kalibrowane światło działa selektywnie na barwnik zlokalizowany w skórze. Niszczy go bez uszkodzenia otaczającej skóry. Laserowe usuwanie przebarwień to zabieg, podczas którego kalibrowane światło pulsacyjne skutecznie rozjaśnia przebarwienia. Ile zabiegów trzeba przeprowadzić, aby uzyskać pożądane efekty? Dla uzyskania najlepszych rezultatów sugeruje się wykonanie serii 1-3 zabiegów w odstępach co 4-6 tygodni. Bezpośrednio po zabiegu mogą wystąpić przejściowe skutki uboczne, takie jak zasinienie lub zaczerwienienie skóry, które ustępuje po kilku dniach.

Cena zabiegu
Twarz – 450 zł, pakiet 3 zab. 1200 zł
Szyja – 300 zł, pakiet 3 zab. 750 zł
Dekolt – 350 zł, pakiet 3 zab. 900 zł
Twarz + szyja -550 zł, pakiet 3 zab. 1500 zł
Twarz + szyja + dekolt – 650 zł, pakiet 3 zab. 1800 zł

Zalecenia przed laseroterapią

Laserowe usuwanie przebarwień CPL nie wymaga specjalnego przygotowania. Zalecenia dotyczą przede wszystkim rezygnacji z opalania na 4 tygodnie przed terapią oraz odstawienia tydzień wcześniej środków fotouczulających, zawierających sterydy lub antykoagulanty. Dzień przed terapią nie spożywaj alkoholu. Skóra, która ma być poddana laseroterapii, powinna być oczyszczona i pozbawiona makijażu. W dniu zabiegu nie stosuj perfum, kremów i innych kosmetyków do pielęgnacji.

Zalecenia po laseroterapii

Przez pierwsze 2-3 dni po zabiegu używaj zalecanych przez specjalistę kosmetyków. Przez 4 tygodnie unikaj ekspozycji na słońce i stosuj kremy z wysokim filtrem UV, a przez 2 tygodnie nie poddawaj skóry działaniu kosmetyków złuszczających. Niezalecane są także wizyty w solarium, saunie czy kriokomorze – skóra nie powinna być wystawiona na wahania temperatur. Regenerację naskórka przyspieszysz, dbając o odpowiednie nawodnienie – pij co najmniej 2 litry wody dziennie.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Choć laserowe usuwanie przebarwień na twarzy jest metodą skuteczną i mało inwazyjną, nie każdy może się poddać temu zabiegowi. Istnieją bowiem przeciwwskazania, które dyskwalifikują między innymi kobiety w ciąży i karmiące piersią czy osoby z chorobami autoimmunologicznymi. Przed zabiegiem przeprowadzamy szczegółowy wywiad będący równocześnie kwalifikacją do laseroterapii.

Wskazania

 • piegi,
 • pojedyncze przebarwienia,
 • większe plamki na skórze,
 • przebarwienia polekowe,
 • przebarwienia hormonalne,
 • przebarwienia posłoneczne,
 • przebarwienia po trądziku.

Przeciwwskazania

 • ciąża, laktacja,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • nowotwory,
 • poparzenia słoneczne,
 • aktywna opryszczka w miejscu poddawanym zabiegowi,
 • skłonność do powstawania bliznowców, keloidów,
 • przyjmowanie substancji/leków fotouczulających (np. dziurawiec, nagietek, rumianek, kozłek lekarski oraz antybiotyki),
 • rozrusznik serca, zakrzepica, zapalenie żył,
 • stany gorączkowe,
 • mocna lub świeża opalenizna.

Ile kosztuje laserowe usuwanie przebarwień w Łodzi?

Klinika Revital Łódź oferuje laserowe usuwanie przebarwień za pomocą zaawansowanego lasera CPL. Cena zabiegu zależy od jego zakresu – usuwamy przebarwienia na twarzy, szyi i dekolcie. Istnieje możliwość wykupienia pojedynczego zabiegu lub 3 zabiegów. Dla osób, które chcą skorzystać z laseroterapii na twarz i szyję lub na twarz, szyję i dekolt, oferujemy atrakcyjne cenowo pakiety. Aktualny cennik znajdziesz po prawej stronie.

Łódź – laserowe usuwanie przebarwień po trądziku

Istnieje wiele rodzajów przebarwień, a do najczęściej występujących zaliczamy te powstałe wskutek zmian trądzikowych. Są one efektem stanu zapalnego, który towarzyszy trądzikowi, co prowadzi do nadmiernej produkcji barwnika skóry (melaniny). Przebarwienia potrądzikowe mogą mieć kolor różowy, czerwony lub jasnobrązowy, a ich powstawaniu sprzyja niewłaściwe leczenie, wyciskanie i rozdrapywanie zmian, wystawianie skóry z trądzikiem na silne działanie promieni UV czy nieodpowiednia pielęgnacja skóry trądzikowej. Laserowe usuwanie przebarwień to najszybszy i najskuteczniejszy sposób, by trwale pozbyć się plam po trądziku. Najłatwiejsze do usunięcia są stosunkowo świeże przebarwienia, dlatego nie warto zwlekać z rozpoczęciem leczenia. Laserowe usuwanie przebarwień po trądziku to także sposób na pozbycie się starszych plam – możliwe jednak, że w takiej sytuacji będzie wymagana większa liczba wizyt. Plan leczenia ustalamy podczas wstępnej konsultacji.


Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami! W Klinice Revital wykonujemy również inne zabiegi z zakresu laseroterapii, takie jak laserowe leczenie trądziku czy laserowe usuwanie rumienia, tatuażu i włókniaków. Zapraszamy!