PROFHILO ®

PROFHILO to skoncentrowany kwas hialuronowy zwany molekułą młodości.

Najbardziej innowacyjny peraparat przywracający odpowiedni poziom nawilżenia oraz poprawiający owal twarzy. Zabieg został zwycięzcą w kategorii – najlepszy zabieg wzmacniający skórę.

Czym wyróżnia się ten preparat spośród swoich konkurentów?


PROFHILO ® to preparat, który w swoim składzie zawiera najwięcej (spośród dostępnych na rynku preparatów) cząsteczek kwasu hialuronowego.

Na czym polega starzenie twarzy?

Starzenie twarzy najczęściej obserwowane jest w jej dolnej i środkowej części. Policzki oraz linia żuchwy tracą wyraźny kontur a profil się rozmywa. Nadmierna wiotkość skóry sprzyja powstawaniu „chomiczków” tzw. efektów grawitacyjnych. Dzieje się tak, z powodu atrofii skóry. Skórze brakuje sprężystości.

Jakimi metodami do tej pory można było z tym procesem walczyć/jakich metod użyć?

Od ponad 20 lat w walce ze starzeniem wykorzystywany jest kwas hialuronowy. Jak pokazały całe lata badań i doświadczeń to on zachowuje młodość naszej skóry. Produkowany jest w dużych ilościach w skórze dzieci, stąd w młodej skórze bierze się jedwabista miękkość, sprężystość i odporność na urazy. Po 50 roku życia produkcja tego cennego składnika spada, a po 70 r. ż. organizm ludzki nie produkuje już go wcale.

Jak długo i w jaki sposób działa w skórze wstrzyknięty kwas hialuronowy?

Do tej pory rozróżniany był kwas hialuronowy na: naturalny i sieciowany. Naturalny kwas hialuronowy nawilżał skórę lecz niestety ze względu na swoją budowę w zaledwie po 1-2 dniach od wstrzyknięcia ulegał w skórze zniszczeniu, dlatego wymagane były bardzo częste zabiegi ostrzykiwania. Natomiast kwas hialuronowy sieciowany chemicznie, w prawdzie nie ulegał w skórze tak szybkiemu rozpadowi, ale niestety sieciowanie chemiczne pozbawiało go jego najważniejszych zalet tj. funkcji nawilżającej, regulacyjnej oraz funkcji informacyjnej dla komórek. Stawał się on wyłącznie implantem, który w prawdzie był obojętny dla organizmu ludzkiego, ale również nie niósł ze sobą żadnych dodatkowych korzyści, przyczyniając się tym samym do oddawania losu skóry w ręce starzenia.

Co to jest PROFHILO ®?

Nagrodzona w 2015 r. przez Francuski AMEC za innowacyjność, absolutna nowość w świecie medycyny estetycznej. PROFHILO® to ultranowoczesny instrument do odmładzania skóry. Składa się ze Stabilizowanych Kompleksów Hybrydowych HA o najwyższym z dostępnych na świecie stężeniu aż 64mg; L-HA, których działanie skutkuje uruchomieniem kaskady naprawczej, regeneracyjnej skóry, oraz H-HA, które są głównym komponentem rusztowania skóry i gęstości ECM matrixu (extracellular matrix). Dzięki tym cząsteczkom uzyskujemy efekt wypełniający i plastyczny efekt modelujący. Bioremodeling PROFHILO® to innowacyjny koncept zabiegów odmładzających, który neutralizuje wiotkość skóry. PROFHILO® to nowa skuteczna metoda odmładzania.

Co znaczy, że zabieg PROFHILO ® jest bez wad?

Jest to najnowszy zabieg przeciwdziałający zwiotczeniu skóry i starzeniu się twarzy. PROFHILO ® ma niespotykane do tej pory maksymalnie skumulowane zalety wyselekcjonowanego naturalnego HA o stężeniu aż 64mg w jednej dawce, a dzięki nowej generacji sieciowaniu stabilizacji termicznej nie ma wad, chemicznie sieciowanego kwasu HA.

Czy PROFHILO ® jest klasycznym wypełniaczem czy biorewitalizatorem?

Żadnym z powyższych, PROFHILO® jest czymś nowym i służącym do przebudowy skóry. Dlatego nazywanie go wypełniaczem lub biorewitalizatorem nie jest właściwe. Jest to molekuła młodości, przebudowująca i przywracająca utracone parametry skóry.

Czy ten sam efekt mogę uzyskać innymi preparatami/zabiegami?


PROFHILO® w chwili obecnej jest jedynym na świecie preparatem do bioremodelingu/przebudowy/przywrócenia utraconych w procesie starzenia parametrów skóry.

PROFHILO® jest czymś nowym i nie można porównywać go z żadnym ze znanych do tej pory preparatów.
Aby zrozumieć zagadnienie należy rozróżnić czym jest w istocie bioremodeling tkanek z neutralizacją zwiotczenia skóry i przywracaniem konturów twarzy, który zapewnia PROFHILO®, a czym jest biostymulacja znana do tej pory jako możliwość kondycjonowania skóry.

Do biostymulacji skóry próbuje się stosować wiele różnych preparatów tj. hydroksyapatyt wapnia, kwas polimlekowy i inne. „Obiecują” one poprawę nawilżenia skóry. Jednakże tylko preparat PROFHILO® jest jedynym wysoce specjalistycznym preparatem dermatologicznym stworzonym do przebudowy i przywrócenia utraconych przed laty parametrów skóry, które skutkowały jej zwiotczeniem i deformacją rysów twarzy w strefie policzkowej/podpoliczkowej/linii żuchwy „chomiczków”. Jest na bazie głównego komponenta skóry. PROFHILO® wykazuje nowy poziom integracji tkankowej i biozgodności. Tylko on nie zawiera żadnych chemicznych czynników sieciujących BDDE, ani emulgatorów i zagęstników karboksymetylocelulozy.

PROFHILO® zwany również molekułą młodości gwarantuje wielopłaszczyznowe odmłodzenie skóry, neutralizuje zwiotczenie skóry z efektem „antygrawitacyjnym”.

Co to są Stabilizowane Kompleksy Hybrydowe PROFHILO ®?

To opatentowana przez Instytut Farmaceutyczny IBSA molekuła młodości, która odmładzając uruchamia produkcję elastyny i kolagenu typu I,II,IV,VII. Wzmacnia i zagęszcza skórę, wygładza zmarszczki, wysmukla rysy twarzy, nadaje biorewolumetryczny efekt.

Jak zachowuje się PROFHILO ® w skórze?


Powolnie i długotrwale uwalniająca się z miejsca wstrzyknięcia molekuła młodości PROFHILO® działa jak miliony sprężynek, które przywracają utracony kontur twarzy. Wygładza zmarszczki, liftinguje skórę, natychmiast nadaje skórze utracony efekt sprężystości.

Powiązane problemy

Cena zabiegu

1 zabieg – 1200 zł

Umów się na wizytę